zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Policie kvůli nelegálnímu odpadu obvinila další lidi

11.08.2006
Odpady
Policie kvůli nelegálnímu odpadu obvinila další lidi

Kvůli nelegálnímu dovozu odpadu z Německa obvinila policie už třicet lidí. Byli mezi nimi i čtyři muži, které okresní státní zástupkyně v Lounech Zdeňka Bendová považuje za organizátory dovozů. 

Podle zjištění policie si dovozci nelegálního odpadu z Německa vydělali několik desítek milionů korun. Počet obviněných není konečný, mohl by se zvýšit nejméně o deset. Jedním ze zadržených je 41letý muž ze středočeské obce nedaleko Říčan, který už byl v minulosti trestán a v poslední době prý jezdil často do Německa za obchody. Tři ze čtveřice mužů jsou podle žalobkyně podezřelí, že si od září 2005 do března 2006 pronajali areál bývalého statku v Libčevsi, do kterého pak nechali navézt několik tisíc tun komunálního odpadu z Německa. Hájili se tím, že dováželi jen plastové lahve na recyklaci. Podle odborníků to ale byl nebezpečný odpad.

Posledního muže ze čtveřice organizátorů policisté podezírají, že nechal nebezpečný komunální odpad z Německa dovézt i na skládky v Sosnové, Šluknově a Arnolticích. Čtveřici mužů policisté obvinili 1. srpna z porušování předpisů o oběhu zboží ve styku s cizinou a z nakládání s nebezpečnými odpady. 

Bendová podala návrh na vzetí obviněných do vazby. Soudkyně okresního soudu poslala do vazby dva z obviněných. Ze třiceti obviněných je pouze jeden cizinec. Policie odhalila i člověka, který se vydával za jednatele společnosti Bau 24, která dovezla odpadky do Libčevsi. Jménem jednatele tento člověk sjednával pronájmy objektů a chodil na jednání se starostkou Libčevsi. Pravý jednatel se od začátku hájil tím, že je v Irsku.

Policie zatím neukončila vyšetřování případu několikerého zapálení skládky v Libčevsi.

Lounský Press

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí