zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Za německý odpad padla další pokuta

22.08.2006
Odpady
Za německý odpad padla další pokuta
Za dovoz nelegálního odpadu ze Spolkové republiky do Česka padla další vysoká pokuta. Česká inspekce životního prostředí uložila pražské společnosti AM servis za dovoz zhruba 1500 tun odpadu do bývalého vojenského areálu v Milovicích sankci 2,7 miliónu korun.
"Šlo o odpad, který loni v listopadu a prosinci roku 2005 společnost převzala z Německa a umístila do objektu v Milovicích," uvedla mluvčí inspekce Ivana Awwadová.
Za dovoz německého odpadu to je v letošním roce druhá nejvyšší pokuta, kterou inspekce uložila. V obou případech, tedy i u desetimiliónové pokuty společnosti Bau 24 za dovoz odpadu do Libčevsi, je však nejisté, jestli pokuty někdo zaplatí.
Bau 24 je v konkursu a jednatel AM servisu, s. r. o., Martin Sába není k dosažení. Stejně tak jeho firma, která má mít sídlo v pražském průmyslovém areálu. Sábova firma přitom stojí i za dovozem odpadu na další místo v zemi - do bývalých kasáren v Dolním Žandově, která si jeho firma loni v prosinci pronajala. Zde šlo sice "jen" o osm kamiónů, odpad však musel zlikvidovat majitel kasáren. "Sába nakonec vše popřel a přestal zvedat telefony," popsal již dříve poslední kontakt s jednatelem AM servisu vedoucí žandovského areálu Zdeněk Mareš.
"Tyto společnosti za sebou důkladně zametaly stopy. Přesto se nám v případě firmy AM servis podařilo prokázat německý původ u části odpadů z Milovic, což je důležité pro jejich vrácení do Německa," dodává Petr Havelka z inspekce.
Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
UŽITEČNÉSEMINÁŘE.CZ
28
11. 2017
28.11.2017 - Seminář, školení
Praha,
Konferenční centrum CITY - Pankrác
ASIO, spol.s r.o.
15
12. 2017
15.12.2017 - Ostatní akce
od 09:30 do cca 11:00, na YouTube
Vodní zdroje Ekomonitor
6
2. 2018
6-7.2.2018 - Konference
hotel DAP, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí