zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Po Ambrozkovi šéf meteorologů?

24.08.2006
Obecné
Po Ambrozkovi šéf meteorologů?
PRAHA - Ministrem životního prostředí ve vládě Mirka Topolánka by mohl být i současný ředitel Českého hydrometeorologického ústavu Ivan Obrusník. Ten včera potvrdil, že byl osloven.
Mezi dalšími lidmi, kteří byli kvůli obsazení resortu po Liboru Ambrozkovi kontaktováni, jsou například ředitel odboru veřejné podpory ministerstva Miroslav Hájek a bývalý ředitel sekce politiky životního prostředí ministerstva Lubomír Petružela.
Hájek však včera nechtěl o možném ministerském křeslu moc mluvit. „Nebyl jsem zatím panem premiérem osloven,“ řekl na dotaz Práva. Zda by případně na nový post kývl, pouze poznamenal: „Uvidíme, těch možností je více.“
Dalším aspirantem do vlády by mohl být šéf České centrály cestovního ruchu CzechTourism Rostislav Vondruška - na funkci ministra pro místní rozvoj. Včera byl na jednání mimo svůj úřad. Jeho tisková tajemnice Karin Šeligová na dotaz Práva, zda Vondrušku už někdo ohledně ministerského křesla oslovil, pouze uvedla: „Je to hodně, hodně předčasné. Tím, jak dnes skončila ta schůzka (ODS a ČSSD), nevíme, co se bude dít. Víc vám k tomu říci nemohu.“
Sám Topolánek už dříve mluvil o svém zájmu nechat ve vládě nestraníka, dosluhujícího šéfa Legislativní rady vlády Pavla Zářeckého. „Nebyl jsem nikým osloven, vím jen to, co se píše v tisku,“ odpověděl včera Právu Zářecký. Odmítl se vyjádřit k tomu, zda by případnou nabídku přijal. „Nebudu spekulovat co bych dělal kdyby..., to jsem nikdy nedělal a neudělám to ani nyní,“ dodal.
Zdroj: Právo

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí