zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Policisté ve Strání zadrželi nákladní vůz s nelegálním odpadem

24.08.2006
Odpady
Policisté ve Strání zadrželi nákladní vůz s nelegálním odpadem

Policisté zadrželi v pondělí večer na hraničním přechodu ve Strání na Uherskohradišťsku nákladní vozidlo s nelegálním odpadem. Sedmadvacetiletý řidič původem ze Slovenska se pokusil do České republiky převézt ojeté pneumatiky. Nedokázal celníkům předložit povolení ministerstva životního prostředí k přepravě odpadu a byl vrácen zpět na Slovensko, informoval dnes ČTK Roman Pittner z brněnské cizinecké a pohraniční policie.

O dvě hodiny později se řidič s týmž vozidlem pokusil do republiky dostat přes sousední hraniční přechod ve Velké nad Veličkou. "Policisté se řidiče zeptali, zda disponuje povolením ministerstva, řidič odpověděl že ne, sám otočil vozidlo a odjel zpět na Slovensko," uvedl Pittner.

V uplynulých měsících se objevilo několik případů nelegálního dovozu odpadu do Česka. Za nelegální dovoz odpadu z Německa do Milovic na Nymbursku například dostala firma AM Servis pokutu, Česká inspekce životního prostředí ji vyčíslila na 2,7 milionu korun. Pokuta již nabyla právní moci. Komunální, plastové a textilní odpady firma uskladnila v objektu v bývalém vojenském prostoru na letišti Boží Dar. Společnost jej tam podle zjištění inspekce dovezla v závěru loňského roku, na letiště vnikla protiprávně bez vědomí majitele.

Jana Mokrejšová

Zdroj: Agris

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí