zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Spolupráce výrobců tepelných čerpadel

28.08.2006
Energie
Spolupráce výrobců tepelných čerpadel
Dne 1. června 2006 zahájili spolupráci dva největší čeští výrobci tepelných čerpadel PZP KOMPLET, a.s., a Kostečka Group, spol. s r.o. Smlouva o výrobní a obchodní spolupráci, kterou podepsali 22. května 2006, již přinesla své první ovoce v podobě nové řady produktů ve velmi elegantním designu a špičkových výkonových parametrech. Jde o spojení sil v oblasti know-how a financování vývoje nových produktů pro konkurenceschopnost nejen v českém, ale i v evropském měřítku. Společná produkce umožní oběma firmám snížit výrobní náklady nejen díky nižším nákladům na vývoj nových produktů, ale také díky výhodnější pozici při vyjednávání s dodavateli o dodávkách materiálu či při získávání státních dotací.

Navázáním spolupráce Kostečka Group, spol. s r.o., a PZP KOMPLET, a.s., vznikne nejsilnější dodavatelské seskupení na trhu tepelných čerpadel v ČR, a to se 100% českou majetkovou účastí.

Tepelná čerpadla patří v současnosti mezi nejpopulárnější alternativní zdroje vytápění a jejich instalace je výrazně podporována státními dotacemi v řadě zemí (např. Anglie, Švédsko, Irsko, Francie). Mezi jejich hlavní výhody patří ekologická šetrnost, tichý chod a v neposlední řadě velmi nízké provozní náklady v porovnání s ostatními technologiemi vytápění.
Zdroj: STAVITEL

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí