zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Libor Ambrozek se zúčastní Velké podzimní cyklojízdy

28.08.2006
Obecné
Libor Ambrozek se zúčastní Velké podzimní cyklojízdy

Velké podzimní cyklojízdy Prahou za práva a bezpečnost cyklistů se zúčastní také dosavadní ministr životního prostředí a poslanec Libor Ambrozek. Cyklojízda se koná přesně za čtyři týdny – na Evropský den bez aut v pátek 22. září. Cyklisté se sejdou na náměstí Jiřího z Poděbrad před 18. hodinou.

„Automobilová doprava je významným producentem skleníkového CO2, ale i dalších emisí – oxidů dusíku, prachu, těkavých látek. Kvůli nadměrné automobilové dopravě se ve městech několikanásobně překračují hlukové limity, auta zabírají obrovské množství prostoru pro život ve městech, na silnicích umírají ročně stovky lidí. To všechno jsou jasné důvody, proč jízdy autem omezit,” vysvětluje Ambrozek, proč MŽP i on osobně Evropský den bez aut podporuje.

„Cyklistika je zejména pro dopravu ve městě vhodnou alternativou. Nehlučí, nepřináší žádné emise, nezabírá prostor. V Praze jsou ale podmínky pro cyklisty takové, že normálně se tu po ulicích na kole jezdit bojím. Proto jsem se rozhodl letošní zářijové cyklojízdy osobně také zúčastnit. Doufám, že mi to poslanecký program nepřekazí,” dodává Ambrozek.

Na cyklojízdách se pražští cyklisté scházejí pravidelně každý třetí čtvrtek v měsíci. Dvakrát ročně – v dubnu ke Dni Země a v září k Evropskému dni bez aut – se konají tzv. Velké cyklojízdy. Letos vychází Evropský den bez aut na pátek, proto i cyklojízda změnila svůj tradiční čtvrteční termín právě na pátek.

Další informace:

www.cyklojizdy.cz

www.auto-mat.cz

www.env.cz

www.mobilityweek-europe.org
Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí