zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Spalovně odpadů neodzvonilo

28.08.2006
Odpady
Spalovně odpadů neodzvonilo

Pardubice / Opatovice nad Labem - Včera odpoledne se v hejtmanství na mimořádné valné hromadě sešli členové akciové společnosti EVO Opatovice. Ta "bojuje" za postavení spalovny v této obci na hranicích Pardubického a Královéhradeckého kraje.

Na programu jednání bylo kromě informací o činnosti také stanovení úkolů pro představenstvo na další období či schválení zpracování studie proveditelnosti, která má být dokončena v dubnu 2007. "Zároveň bylo vyhlášeno výběrové řízení na zpracování dokumentace k územnímu řízení, kde se předpokládá termín dokončení v prosinci letošního roku," informovala mluvčí Pardubického kraje Kateřina Nohavová.

Přípravné práce pokračují, přestože obyvatelé Opatovic v červnovém referendu řekli spalovně ne. "Výsledky místního referenda obce Opatovice nad Labem jsme vzali na vědomí," uvedl předseda představenstva společnosti EVO Jan Čulík s tím, že výsledek není pro investora závazný. Má jen doporučující charakter. "Míníme však jednat s Opatovicemi i dalšími obcemi o zárukách kvality projektu a jeho ekonomických výhodách," dodal Jan Čulík a doplnil, že v Opatovicích chtějí použít technologii ověřenou ve více než třech stech spaloven v Evropě.

Valná hromada uložila také představenstvu ve spolupráci s Pardubickým krajem jednat s Královéhradeckým krajem o použití komunálního odpadu jako alternativního paliva. V současnosti je stoprocentním akcionářem a. s. EVO stále Pardubický kraj. V průběhu příštího roku tam budou moci vstoupit i další obce a města.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
19
8. 2017
19-26.8.2017 - Tábor, výlet, pobytová akce
LTD Polana
21
8. 2017
21-25.8.2017 - Tábor, výlet, pobytová akce
Zahrada lesní MŠ Šárynka, Praha 6
MŽP ČR
22
8. 2017
22.8.2017 - Seminář, školení
Praha
SW CASEC
22
8. 2017
22.8.2017 - Seminář, školení
Mladá Boleslav
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí