zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Strážníci hlídají i vodovodní a stokovou síť

31.08.2006
Voda
Strážníci hlídají i vodovodní a stokovou síť

PRAHA: Úniky vody představují polovinu případů, které za první pololetí letošního roku nahlásili pražští strážníci na centrální dispečink Pražských vodovodů a kanalizací. Druhou polovinu ze 60ti zjištěných problémů týkajících se vodohospodářských děl v Praze tvořily chybějící či poškozené poklopy u armaturních šachet a uličních vpustí.

„Dohled nad dodržováním obecně závazných předpisů při ochraně veřejného pořádku a životního prostředí ve vztahu k vodohospodářským dílům, odhalování přestupků a správních deliktů na tomto úseku a hlášení zjištěných nedostatků jsou již několik let součástí úkolů městské policie,“ uvedl náměstek primátora Rudolf Blažek.

Připomíná, že tyto úkoly vyplývají ze „Smlouvy o spolupráci při ochraně a provozu vodohospodářského majetku“ mezi hlavním městem Prahou a Pražskými vodovody a kanalizacemi, a.s., a zdůrazňuje: „Preventivní činnost strážníků tak pomáhá předcházet nebezpečným situacím a vzniku havárií v pražském vodovodním a stokovém systému.“

Počet zjištěných nedostatků se oproti stejnému období loňského roku (152 hlášení) výrazně snížil. Ve 27 případech jednalo o upozornění na odcizené nebo poškozené poklopy u vstupu do armaturních šachet a uličních vpustí, ve 29 případech byl oznámen únik vody z vodovodů či kanalizací a ve čtyřech případech vznik propadlin v chodnících, ve vozovce či v terénu vlivem úniků vody.

Zdroj: Magistrát hl.m. Prahy

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí