zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Rada schválila akční plán environmentálního vzdělávání pro Prahu

31.08.2006
Obecné
Rada schválila akční plán environmentálního vzdělávání pro Prahu

Městská rada dnes schválila tak zvaný akční plán krajské koncepce environmentálního vzdělávání pro Prahu. Tento plán je povinen zpracovat každý kraj a zahrnuje aktivity a akce, které přispívají k posílení odpovědnosti lidí za stav životního prostředí. A vede je k přijetá odpovědnosti za ně.

„Environmentální vzdělávání je především výchova a osvěta. Plán, který jsme schválili, vytváří podmínky pro konkrétní zapojení jednotlivce do ochrany životního prostředí. Základním předpokladem pro to je včasná výchova mladé generace a proto velká část akcí směřuje do této oblasti“, řekl radní Miloš Gregar.

Pražská koncepce environmentálního vzdělávání (EVVO) je postavena na současných vědeckých poznatcích o udržitelném rozvoji, byla přijata a schválena Radou hl. m. Prahy v únoru loňského roku a  je základním strategickým dokumentem v této oblasti do roku 2015. Úkoly z ní vyplývající jsou postupně naplňovány aktivitami města ve spolupráci s řadou organizací, společností a firem. Schválený akční plán na koncepci navazuje a určuje prioritní činnosti pro příští rok.

V první řadě akční plán určuje koordinátora zodpovědného za plnění Koncepce EVVO a vytváří stálou pracovní skupinu složenou ze zástupců magistrátu a nejvýznamnějších složek činných v této oblasti v Praze. Jde například o školy, podnikatelské subjekty, nestátní organizace atd. To je nezbytné organizační zázemí. Na ně navazuje informační systém environmentální výchovy a poradenské a další služby.  A následují konkrétní projekty a aktivity podpořené mimo jiné grantovým systémem Prahy. 

V akčním programu tak jsou například vzdělávací programy, projekty a soutěže pro školy, ekovýchovné programy, volnočasové aktivity zaměřené na životní prostředí, programy ekologizace magistrátu a dalších veřejných institucí atd.

„Praha už dnes podporuje ekologickou výchovu mnoha formami. Koncepce a akční plán tyto aktivity sjednocují,  dávají jim přesnější směr a cíle a koordinace umožní daleko  lépe využívat  kapacity všech subjektů, které v této oblasti působí,“ řekl radní Gregar.

 

V Praze 29. 8. 2006

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí