zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

První společná nabídka akcí pro další vzdělávání (nejen) pedagogických pracovníků v oblasti ekologické výchovy, vzdělávání a osvěty (EVVO)

05.09.2006
Obecné
První společná nabídka akcí pro další vzdělávání (nejen) pedagogických pracovníků v oblasti ekologické výchovy, vzdělávání a osvěty (EVVO)

Nejen pro děti začne školní rok – i učitelé se mohou vzdělávat. V Jihočeském kraji vyšla letos první společná nabídka akcí pro další vzdělávání (nejen) pedagogických pracovníků v oblasti ekologické výchovy, vzdělávání a osvěty (EVVO).

Na konci srpna Rosa rozeslala nabídku vzdělávacích akcí pro učitele, pedagogické pracovníky a další zájemce o vzdělávání se v oboru ekologické výchovy a životního prostředí do všech škol v Jihočeském kraji.

„Jedná se o první společnou nabídku organizací v Jč. kraji, které se problematikou ekologické výchovy, vzdělávání a osvětou zabývají“ upřesnila koordinátorka projektu.

Vytvoření nabídky předcházel sběr dotazníků o zájmu učitelů o nabízená témata, místa a časy pořádání seminářů atd. S výsledky dotazníkového šetření se můžete seznámit na stránkách ekoporadny Rosy a ekocenter Cassiopeia ČB, Dřípatka PT a Šípek ČK. Výsledky dotazníku nabídku aktivit bude Věra Soukupová též prezentovat na Krajské konferenci Ekologické výchovy, vzdělávání a osvěty 14.listopadu. V té době již semináře, exkurze a workshopy pro učitele „pojedou“ na plné obrátky.

„Současně se zařazením ekologické výchovy do vzdělávacích plánů jako průřezového tématu se stalo vzdělávání v této oblasti aktuální. K tomu přispívají i další nařízení a strategické dokumenty, kterými se dnešní školství a školy řídí, či které jsou jim doporučovány v metodických pokynech“ dodala Věra Soukupová.

Proto projekt vyplynul především ze samotných požadavků učitelů a organizací pořádající další vzdělávání z důvodu časového a tématického sjednocení konaných aktivit“ Pilotní nabídka byla podpořena z rozpočtu Jihočeského kraje v rámci Grantového programu na podporu EVVO v roce 2006. Nabídka je koncipována pro 1.pololetí právě začínajícího nového školního roku 2006/2007. Soupis akreditovaných akcí můžete shlédnout na webových stránkách či pro ni dojít nebo napsat na Rosu anebo nejbližšího ekocentra či ekoporadny.

Nabídku seminářů s jejich podrobným popisem ke stažení (pdf)

Kontakt:

Rosa – společnost pro ekologické informace a aktivity, tel.: 387 432 030

www.rosa.ecn.cz

Věra Soukupová, ekoporadkyně a koordinátorka projektů

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí