zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

KATALOG VZDĚLÁVACÍCH PROGRAMŮ NEVLÁDNÍCH ORGANIZACÍ

05.09.2006
Obecné
KATALOG VZDĚLÁVACÍCH PROGRAMŮ NEVLÁDNÍCH ORGANIZACÍ

Vážení přátelé,

dostává se vám do rukou katalog programů nevládních organizací určených pedagogům základních a středních škol. Katalog vychází u příležitosti veletrhu nevládních organizací Spolupráce 2005, který pořádá o.s. AISIS za podpory Velvyslanectví Spojených států amerických. 

Cílem katalogu je seznámit školy s programy, které jim nabízejí nevládní organizace k obohacení výuky, k dalšímu vzdělávání, evaluaci, konzultacím i společným výjezdům dětí a pedagogů či celých pedagogických sborů. Přestože nabídka nevládních organizací pro školy je velmi pestrá a kvalitní, některé školy ji dosud málo využívají. Často proto, že o ní nejsou dostatečně informovány a netuší, že jim může bezprostředně pomoci v řešení jejich aktuálních problémů s tvorbou a realizací školních vzdělávacích programů. Tuto informační bariéru bychom chtěli pomoci odstranit a přičinit se o to, aby školy začaly chápat nevládní organizace jako své přirozené partnery při realizaci kurikulární reformy i zkvalitňování práce školy.

Nabídka je v katalogu členěna podle programů, nikoli podle organizací. Programy jsou tříděny podle oblastí práce školy. U každého programu naleznete specifikaci jeho cílů a popis nabízených aktivit,  dále kontakty na organizátora, termíny, informace o lektorech, případně cenu.

Jana Straková, Aisis 

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí