zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ekologické centrum chce mít i Uherské Hradiště

06.09.2006
Obecné
Ekologické centrum chce mít i Uherské Hradiště
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Podpořit ekologické vzdělávání chce v nejbližší době uherskohradišťská radnice. Podle místostarosty města Květoslava Tichavského je totiž hradišťský region v rámci Zlínského kraje označován za bílé místo v enviromentální výchově.
Radnice se proto rozhodla, že současné ekologické centrum Žabka, které se stěhuje do sousedního Starého Města, nahradí vlastním.
"Během půl roku ale ještě počítáme s tím, že pracovníci Žabky s námi budou spolupracovat. Až poté by se přestěhovali do Starého Města a my uvolněný prostor využijeme pro zařízení vlastního ekocentra," upřesnil Tichavský. Organizace bude součástí uherskohradišťského Domu dětí a mládeže, jehož zřizovatelské funkce právě v těchto dnech město přejímá.
V centru bude zaměstnán jeden pracovník, který připraví a zrealizuje projekty využívané ve školách v rámci ekologické výchovy. Město ale počítá i s pomocí dobrovolníků.
Uherské Hradiště s ekocentrem se tak stane součástí Stálé oborové konference enviromentálního vzdělávání, výchovy a osvěty Zlínského kraje. Ta podporuje ekologické vzdělávání a spolupráci jednotlivců i subjektů, kteří se touto problematikou zabývají.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
BUREAU VERITAS CZECH REPUBLIC, spol. s r.o.
7
2. 2018
7-8.2.2018 - Seminář, školení
Praha
BUREAU VERITAS CZECH REPUBLIC, spol. s r.o.
18
4. 2018
18-19.4.2018 - Seminář, školení
Praha
25
4. 2018
25.4.2018 - Přednáška, diskuse
Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí