zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ochutnejte BIO - září je ho plné

07.09.2006
Zemědělství
Ochutnejte BIO - září je ho plné

Začíná měsíc plný akcí, při kterých se seznámíte s ekologickým zemědělstvím

Chcete udělat něco pro své zdraví, podpořit životní prostředí a zajistit chovaným zvířatům život bez stresů? Zkuste biopotraviny. V září máte jedinečnou příležitost je poznat, ochutnat a vidět, jak se vyrábějí.

Při akci Září-Měsíc biopotravin se vámpředstaví desítky ekologických farem a bioprodejen. Můžete se tak seznámit nejen s potravinami, produkovanými k přírodě šetrným způsobem, ale také s místy, kde vznikají. A nebojte. Bio není jen zrní a zelenina. Bio je i maso, uherák nebo čokoláda. I když ani s konzumací těchto biopochoutek byste to neměli přehánět.
Jídlo i zvířata
Vybírat můžete ze stovky akcí. Udělejte si třeba výlet na ekofarmu, ochutnejte dobroty v krámcích se zdravou výživou, zaskočte se něco přiučit na kurzy vaření anebo vezměte celou rodinu a vyražte se pobavit a dozvědět něco nového na biojarmarky či biodožínky.
A proč byste měli kupovat zrovna biopotraviny? "Ekologické zemědělství zajišťuje produkci kvalitních produktů a navíc plní řadu dalších funkcí: ochranu zdrojů vody, podporuje větší rozmanitost ptáků, motýlů a dalších rostlinných a živočišných druhů, zvyšuje úrodnost půdy a napomáhá zvyšovat zaměstnanost na venkově. Biopotraviny nabízejí spotřebitelům vynikající alternativu: do biopotravin se nepřidávají umělé přídatné látky a ztužené tuky, které jsou spojované se vznikem různých onemocnění, biopotraviny neobsahují zbytky pesticidů a při jejich výrobě se nesmějí používat geneticky manipulované organismy," řekl koordinátor akce Tom Václavík.
Kam za poznáním
Třicet dva bioprodejen svazu PRO-BIO nabídne v září zákazníkům ochutnávky a zvýhodněný nákup biopotravin. Během září také otevřou pro veřejnost své "brány" desítky ekologických farem a uspořádají speciální akce jako "dny otevřených dveří", pikniky, ukázku práce se zvířaty nebo na poli při sklizni, ochutnávky, procházky naučnými stezkami uvnitř farmy a přednášky. Přehled všech akcí a další informace najdete na stránkách www.mesicbiopotravin.cz

Zdroj: Metropolitní expres

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí