zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Praze 1 budou první kontejnery na tříděný odpad v podzemí

14.09.2006
Odpady
V Praze 1 budou první kontejnery na tříděný odpad v podzemí

Praha -- Na Petrském náměstí v Praze 1 budou poprvé v metropoli kontejnery na tříděný odpad v podzemí. Vidět budou pouze násypky, do nich budou lidé odpadky vkládat. Náklady na výstavbu podzemního stání na kontejnery budou 560 000 korun, řekl dnes novinářům starosta Vladimír Vihan.

"V tuto chvíli se Petrské náměstí opravuje a je jedinečná možnost umístit podzemní kontejnery v rámci stavby tak, aby se náměstí nemuselo v budoucnu opět rozkopávat," řekl starosta. Radní si od umístění kontejnerů do podzemí slibují také to, že kolem nich nebude nepořádek. Práce by měly být hotovy do konce roku.

V Praze 1 je nyní 35 míst, kde jsou kontejnery na tříděný odpad. Na řadě míst není možné je pod zem umístit, protože tam vedou inženýrské sítě, uvedl Vihan.

Radnice se však bude snažit o to, aby podzemní kontejnery přibývaly. Další stanoviště by měla být podle starosty vybudována v souvislosti s výstavbou kolektorů, tedy tunelů pro inženýrské sítě. Jedno bude před školou ve Vodičkově ulice. Na rohu Štěpánské ulice a ulice V Jámě by měly být velké podzemní odpadkové koše. Možnosti umístit kontejnery pod zem se budou prověřovat také při chystaných opravách povrchů ulic, dodal Vihan.

Zdroj: Deník veřejné správy

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí