zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Australané se mstí rejnokům za smrt lovce krokodýlů

17.09.2006
Příroda
Australané se mstí rejnokům za smrt lovce krokodýlů
V Austrálii jsou v posledních dnech nacházeni zabití a zmrzačení rejnoci poté, co jeden z těchto živočichů připravil minulý týden o život populárního dobrodruha Steva Irwina. Informovala o tom včera agentura AP s odvoláním na místní představitele.
Podle zmíněných zdrojů na dvou plážích ve státě Queensland byla v posledních dnech nalezena asi desítka zabitých rejnoků včetně dvou, kteří měli uříznutý ocas.
"Může jít o jistý druh odplaty za Irwinovu smrt nebo o zvýšený strach z těchto živočichů," uvedl Michael Hornby, výkonný ředitel Irwinovy ekologické organizace Wildlife Warriors. "Zklamalo a znechutilo nás, že lidé mohou takto ublížit zvířeti," dodal.
Čtyřiačtyřicetiletý hlavní protagonista seriálu Lovec krokodýlů zahynul minulé pondělí u australského Velkého bariérového útesu během natáčení televizní show ze světa zvířat, když mu probodl srdce rejnok z čeledi trnuchovitých. Smrt vystudovaného přírodovědce a ekologa, který proslul kousky se zvířaty na samotné hranici bezpečnosti, vyvolala především v Austrálii vlnu smutku.
Rejnoci jsou plaché, nenápadné paryby, které pátrají po potravě na mořském dně nebo se tam schovávají do písku. Pokud ale člověk na rejnoka šlápne či ho jinak vyděsí, ryba vystřelí z ocasu trn s jedovou žlázou, jejíž výměšky mohou usmrtit malé živočichy a lidem způsobit palčivou bolest.
Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
BUREAU VERITAS CZECH REPUBLIC, spol. s r.o.
17
1. 2018
17-18.1.2018 - Seminář, školení
Praha
18
1. 2018
18.1.2018 - Konference
Praha
19
1. 2018
19-21.1.2018 - Seminář, školení
Praha 6
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí