zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Přátelé přírody jsou čistí

15.09.2006
Obecné
Přátelé přírody jsou čistí

S potěšením jsem v těchto dnech přijal zprávu, že Policie po třech letech uzavřela vyšetřování obecně prospěšné společnosti Přátel přírody. Policie tak potvrdila svůj starší závěr, že k trestným činům, z nichž byli Přátelé přírody a Marian Páleník obviněni, nedošlo. Před oněmi třemi lety několik osob vzneslo množství obvinění z celé řady údajných trestných činů a podali rozsáhlé trestní oznámení policii a žalobu soudu. Své kroky pak hojně zveřejňovali v médiích, na internetu apod.

Jelikož takto napadenou organizaci přestali podporovat někteří sponzoři a dárci, kterým byla obvinění opakovaně doručována, lze škody i vyčíslit - jdou do desetitisíců korun, které mohly posloužit ušlechtilým věcem. Hned od začátku jsem měl z celé věci pocit, že jde o nepodložená nařčení. Obával jsem se, že hlavním cílem obvinění nebylo prokázat údajné podvody, ale poškodit důvěryhodnost Přátel přírody. I když se žádné obvinění neprokáže, podle lidové moudrosti (nebo spíš lidové hlouposti?), že na každém šprochu je pravdy trochu, stejně zůstane dobré jméno poškozené a něco na něm ulpí.

Rád bych touto informací napomohl k očištění dobrého jména Přátel přírody, které bylo tak nespravedlivě pošpiněno u těch, kteří nepodloženým pomluvám uvěřili.

Mgr. Zdeněk Bárta, senátor a člen správní rady Přátel přírody, o. p. s.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
BUREAU VERITAS CZECH REPUBLIC, spol. s r.o.
17
1. 2018
17-18.1.2018 - Seminář, školení
Praha
BUREAU VERITAS CZECH REPUBLIC, spol. s r.o.
7
2. 2018
7-8.2.2018 - Seminář, školení
Praha
BUREAU VERITAS CZECH REPUBLIC, spol. s r.o.
18
4. 2018
18-19.4.2018 - Seminář, školení
Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí