zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Požár neohrozí životní prostředí

21.09.2006
Odpady
Havárie
Požár neohrozí životní prostředí

 VÝKONNÝ ŘEDITEL SPOLEČNOSTI A. S. A ČESKÉ BUDĚJOVICE PETR KANĚRA:

* Letos už podruhé hoří vaše skládka v Lišově. Jaká je na místě situace a kdy by měli hasiči požár zlikvidovat?

V současné době probíhá zásah na tělese skládky, který je pod řízením hasičského záchranného sboru. Na místě jsou například jednotky z Třeboně, Lišova i z hasičského sboru Českých Drah. Od doby vznícení skládky jsme požádali hasiče o sledování stavu ovzduší a skládkových vod prostřednictvím jejich akreditované laboratoře. Chtěl bych zdůraznit, že situace je plně pod kontrolou a rozhodně není ohroženo životní prostředí. Dá se předpokládat, že zásah bude ukončen do konce týdne.

* Znáte už příčinu požáru?

V jižních Čechách provozujeme dvě skládky standardním způsobem. Sami jsme zvědavi na závěry vyšetřování příčin vzniku ohně na skládce, protože v Lišově je to už druhý letošní požár v průběhu dvou měsíců. Naproti tomu na naší druhé skládce, v Borku u Dačic, k žádnému zahoření nedošlo, takže je to pro nás zatím nevysvětlitelné a možné cizí zavinění teď nechceme připouštět.

* Někteří místní tvrdí, že si firma skládku zapaluje sama, protože jsou tam nelegálně dovezené odpady ze zahraničí.

Každá řízená skládka vede pravidelnou evidenci odpadu. Všechny obyvatele mohu ujistit, že na skládku v Lišově vozíme pouze český odpad. Ten, kdo tvrdí něco jiného, neví, o čem mluví. Nám tento oheň způsobí ohromné škody jen na samotném jejím provozu.

* Nemůže být požár nebezpečný pro obyvatele Lišova?

Jak už jsem řekl, podle veškerých informací nedochází k žádnému ohrožení životního prostředí a tedy ani zdraví obyvatel v Lišově a okolí.

 Autor: Pavel Orholz

Zdroj: Právo

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí