zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ekologická olympiáda

26.09.2006
Obecné
Ekologická olympiáda

 Vlašim - Ochrana zvířat. Kolem ní se tentokrát točilo vše podstané při středočeském kole ekologické olympiády, soutěže pro žáky středních škol. Ta se uskutečnila v pátek a sobotu u organizátorů v ekocentru Českého svazu ochránců přírody (ČSOP) a také v terénu, v CHKO Blaník. Zúčastnilo se jí dvacet tříčlenných družstev. Do Vlašimi se sjeli studenti z Benešova, Českého Brodu, Dobříše, Kladna, Mělníka, Ne-veklova, Nymburka, Poděbrad, Příbrami, Rakovníka, Říčan, Slaného a Vlašimi.
"Úroveň soutěžících je každým rokem vyšší," zhodnotil dosavadních jedenáct ročníků pořádaných ve Vlašimi Jan Urban, koordinátor soutěže.Po páteční teorii, prokazování znalostí ekologie, ochrany přírody a nočním programu pod hvězdnou oblohou na vlašimské hvězdárně v podání Josipa Kleczka z ondřejovské observatoře, se studenti přesunuli v sobotu k praktické části soutěže. Bylo jí vytrhávání orobince ze dna Velkého Býkovického rybníka v přírodní rezervaci Podlesí. "Soutěžící tak prakticky pomohli při ochraně biotopu evropsky chráněného druhu rostliny puchýřky útlé," uvedl Urban.


Vítězi středočeského kola se stali studenti z Gymnázia Kladno před Gymnáziem V. B. Třebízského ze Slaného a studenty Gymnázia Říčany."Soutěžící, kteří se umístili na prvních třech místech, si kromě pestrých zážitků a radosti z úspěchu odnesli také hodnotnou přírodovědnou literaturu, vítězné družstvo postupuje do národního kola," dodal Jan Urban.Celkové pořadí rozkličují pořadatelé až dnes. Družstva totiž startovala pod vylosovanými krycími jmény kriticky ohrožených živočišných druhů.

Fotografie: Z pláží Velkého Býkovického rybníku vytrhávali studenti orobinec.
Fotografie: Zdeněk Kellner

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí