zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Slavnosti jablek budou tentokrát na Ovčím vrchu

06.10.2006
Zemědělství
Slavnosti jablek budou tentokrát na Ovčím vrchu

V sobotu 7. října 2006 propuknou na Konstantinolázeňsku tradiční Slavnosti jablek. Letos se ale mimořádně budou konat na Ovčím vrchu u Kokašic. I v tomto roce se však budou hodnotit nejlepší jablečné štrůdly a k ochutnání bude jablečný mošt.

Místo konání slavností muselo být letos kvůli pokročilým stavebním pracem na Krasíkově přesunuto na sousední Ovčí vrch. To by ale nijak nemělo omezit tradičně pestrý program. I letos se již dopoledne sejdou na Ovčím vrchu děti z místních základních škol, aby společně připravily krátké divadelní představení, tentokrát o selských bouřích.

Od 13 hodin, kdy slavnosti oficiálně začínají, se mohou hospodyňky z blízka i daleka přihlašovat do soutěže o nejlepší jablečný závin. Hospodyňky by měly přinést vždy dva, pokud možno stejné záviny – hodnotit bude totiž nejen odborná porota, jejíž složení bude letos obzvlášť zajímavé, ale i veřejnost. Hodnocení odbornou porotou započne ve 13.45 a  slavnostní vyhodnocení soutěže pak proběhne kolem 15:30 hod.

Součástí programu je i šermířské vystoupení Spolku pro záchranu hradu Švamberka, pěvecký koncert skupiny Cavalla z Kladrub nebo kytaristy Jana Prokopa, výstava fotografií v rámci projektu Práce jako na kostele a řemeslný jarmark.

Pro milovníky jízdy na kole je připraven cyklovýlet, který začíná v 10 hodin na náměstí v Bezdružicích, kam se dá pohodlně dostat i vlakem z Plzně, a končí kolem 13 hod. na Ovčím vrchu. Mapka trasy bude rozdávána na místě srazu. Trasa povede přes Konstantinovy Lázně,Dolní Polžice , Kohoutov na ovčí vrch.  

Slavnosti jsou tradičně pořádány Mikroregionem Konstantinolázeňsko a místními neziskovými organizacemi v rámci projektu, podpořeného Evropskou unií v rámci Operačního programu Rozvoj venkova a multifunkční zemědělství, podopatření LEADER . Bližší informace se dozvíte na tel. 724183671.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí