zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

BIOJARMARK v Náměšti nad Oslavou

05.10.2006
Zemědělství
BIOJARMARK v Náměšti nad Oslavou

Dne 20.9.2006 proběhl v Náměšti nad Oslavou Biojarmark. Hlavním pořadatelem této akce, konané v rámci měsíce biopotravin, je již tradičně Zemědělská a ekologická regionální agentura ZERA. Jednou z významných aktivit agentury ZERA je poradenství pro ekologické zemědělce a podpora odbytu biopotravin. Biojarmark je součástí pravidelných kulatých stolů, které se konají jednou měsíčně na rozličná ekologická a jiná témata v rámci projektu „Síť informačních center zaměřených na agro-environmentální programy v Jihomoravském kraji a kraji Vysočina“. Návštěvníci měli možnost navštívit také Agroenvironmentální centrum včetně ekologické knihovny a počítačové učebny pro veřejnost. Hlavním programem Biojarmarku byla ochutnávka biopotravin s recepty a možností nákupu surovin, prezentace farem kraje Vysočina, nabídka přírodních produktů a agroturistiky. Jako doplňkové aktivity byly připraveny soutěže pro děti a ukázka původních textilních řemesel - především ruční tkaní a malba na hedvábí. Děti soutěžily v poznávání obilovin, ekologickém kvizu a malování zdravé přírody. První cenu – vyjížďku na koni vyhrál devítiletý Petr Lainka s obrázkem „Strom života“, na druhém místě se umístila šestiletá Katka Badonová s obrázkem biofarmy, medaili a cenu za třetí místo si odnesla devítiletá Markéta Navrátilová s obrázkem „Prales“. Cenu poroty obdržel obrázek sluníčko od Elišky Pospíšilové, 4 roky.

Hezké počasí přilákalo velké množství návštěvníků. Největší pozornost přitahovali ochutnávky a včelí produkty. Zájem byl také o biokuchařky a další literaturu. Doslova v obležení byl stánek Ústavu zemědělských a potravinářských informací, který zdarma rozdával materiál a informace k bezpečnosti potravin. Maminky se seznámily s nabídkou kompostovatelných plenek z přírodních materiálů.

V návaznosti na tuto úspěšnou akci bude čtvrtek 26.10. 2006 od 15:00 do 19:00 probíhat v sídle Agentury ZERA kurz vaření z biopotravin.

Již teď se mohou návštěvníci těšit na další ročník, který se bude konat opět v září - měsíci biopotravin.

ZERA Zemědělská a ekologická regionální agentura

Vítězslava Nezvala 977, 675 71 Náměšť nad Oslavou

Kontakt:

Ing. Pavlína Hortová

Tel: 568 620 070

Mobil: 724 399 709

E-mail: zera@komposty.cz

www.komposty.cz
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí