zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Inspekce řeší znečištění Řevnovického potoka

11.10.2006
Voda
Inspekce řeší znečištění Řevnovického potoka

Řevnovický potok pod Strážkovicemi na Českobudějovicku byl znečišťován. Případem se zabývala Česká inspekce životního prostřední. Ta došla k závěru, že potok byl znečištěn odpadními vodami, které vytékají z čistírny odpadních vod a silážními šťávami ze zemědělského areálu ve Strážkovicích. 

Zástupce vedoucího oddělení ochrany vod České inspekce životního prostřední v Českých Budějovicích František Coufal uvedl, že se zemědělským subjektem bylo zahájeno správní řízení. Správní řízení o uložení pokuty bylo zahájeno i s obcí Strážkovice. Té hrozí pokuta od 10 tisíc do 10 milionů korun za nepovolené vypouštění odpadních vod. Respektive za překračování limitů.

Starosta Strážkovic Richard Červenka ale tvrdí, že obecní čistička odpadních vod je v pořádku. Příčinou znečištění Řevnovického potoka byla údajně špatně vybudovaná kanalizace v areálu zemědělského družstva ještě z dob komunistického režimu. Ta se časem zacpala a přerušila. Přívalové deště ale ucpané roury uvolnily a nečistoty natekly do dočisťovacího rybníka.

Jednatel zemědělského družstva Zeta Nova Miroslav Hlach je přesvědčen, že všechno znečištění ale nemohlo pocházet jen z družstva. Přesto družstvo provedlo opatření, která mají zabránit opětovnému znečištění.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí