zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Cyklisté vítáni

16.10.2006
Obecné
Cyklisté vítáni

Dobrý den,

rádi bychom vás informovali o systému certifikace turistických služeb s názvem Cyklisté vítáni, který provozuje Nadace Partnerství s podporou Evropské unie a který byl zahájen letos na jaře.

Projekt čerpající inspiraci ze zahraničí má místním cyklistům usnadnit orientaci v síti restauračních a ubytovacích zařízení a označit ta, kde dostane kvalitní služby.

Díky podpoře EU může být prvních 1000 zařízení certifikováno bezplatně, přes 700 zájemců však již tuto možnost využilo a další rychle přibývají. Po jejich úplném vyčerpání bude certifikace zpoplatněna a výtěžek použit na další rozvoj projektu.

Nadace Partnerství vyškolila 70 hodnotitelů, vesměs aktivních cyklistů, kteří jsou připraveni ve svém regionu pomáhat poskytovatelům služeb v průběhu celého procesu certifikace. Zařízení, které certifikát získá, má právo používat chráněnou známku Cyklisté vítáni a zveřejnit informace o svých službách na internetových stránkách projektu.

Při každoroční kontrole pak bude muset prokazovat, že kvalita jeho služeb nepoklesla. „Certifikovaná zařízení mohou cyklisté při plánování výletu hledat na internetových stránkách projektu www.cyklistevitani.cz.

Zájemci z řad provozovatelů turistických služeb zde zase naleznou kontakty na akreditované hodnotitele ze všech regionů“, dodává Kazda.

kontakt:

Petr Kazda, koordinátor projektu Cyklisté vítáni, Nadace Partnerství

tel.: 542 422 776,

e-mail: petr.kazda@ecn.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí