zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Sluňákov sází stromy s uprchlíky

19.10.2006
Les
Sluňákov sází stromy s uprchlíky

V sobotu 21. října 2006 se uskuteční v prostoru vzdělávacího biocentra Sluňákov v Horce nad Moravou netradiční akce ve prospěch lidí i přírody. V okolí nové budovy nízkoenergetického domu Centra ekologických aktivit Sluňákov města Olomouce se budou vysazovat nové stromy a zároveň budou dřeviny již vysazené ošetřeny proti okusu zvěří a tak připraveny na nepřízeň zimního období.

Tato akce proběhne ve spolupráci s organizací Nesehnutí Brno, které se podařilo sehnat finanční prostředky na víkendový pobyt v biocentru pro děti a rodiče z uprchlického střediska Zastávka u Brna. Život v tomto táboře není pro uprchlíky snadný a tak možnost dostat se za hranice prostoru střediska a navíc možnost setkání s místními lidmi je pro ně vítanou změnou a oživením složité životní situace ve které se nacházejí.  

Sluňákov tak přivítá více než dvacítku uprchlíků z různých koutů světa a dále dobrovolníky a děti z Českého svazu ochránců přírody Upolín Olomouc a Občanského sdružení Sluňákov.

Území, kde budou stromy vysázeny je plánováno jako areál, který bude v budoucnosti všem návštěvníkům zajímavou formou nabízet informace o bohatství přírody a krajiny, kterou obývají. Na lučních plochách budou navíc instalovány podpůrné berličky pro dravé ptáky, což dále podpoří ekologickou stabilitu území.

Sázení stromů proběhne v sobotu, zejména od 10 hodiny dopolední. Uprchlíci se budou podílet na údržbě biocentra již podruhé akci opět velmi ochotně podpořila firma Zahrada, která zajišťuje stromový materiál a nářadí. Tak v jednom dni dojde k setkání lidí, kteří pomáhají sobě i přírodě.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí