zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Centrum biologických technologií Ústavu fyzikální biologie Jihočeské univerzity získalo prestižní ocenění „Průmyslová zóna roku 2005“

20.10.2006
GMO
Centrum biologických technologií Ústavu fyzikální biologie Jihočeské univerzity získalo prestižní ocenění „Průmyslová zóna roku 2005“
Centrum biologických technologií Ústavu fyzikální biologie Jihočeské univerzity (v Nových Hradech) získalo prestižní ocenění „Průmyslová zóna roku 2005“ - v kategorii „Podnikatelská nemovitost s největším přínosem pro rozvoj aplikovaného výzkumu.

Ve čtvrtek 12. října byla v prostorách pražského Výstaviště předána ocenění nejkvalitnějším průmyslovým zónám a podnikatelským nemovitostem v České republice. Šestý ročník ocenění „Průmyslová zóna roku“ vyhlašuje pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu agentura CzechInvest ve spolupráci se Sdružením pro zahraniční investice - AFI. Letošní ročník byl také podpořen Ministerstvem pro místní rozvoj a kromě zástupců obou ministerstev se ho zúčastnili představitelé obcí a krajů z celé republiky.

Jako průmyslová zóna s největším ekonomickým přínosem byla vyhodnocena Průmyslová zóna Krupka, zónou s největším společenským přínosem se stala Průmyslová zóna Žatec – Triangl a tzv. Brownfieldem roku se stal areál bývalého cukrovaru v Chrudimi, o jehož přeměnu se postarala společnost TMT Chrudim.
  • Kromě tří již tradičních kategorií bylo také předáno ocenění Podnikatelská nemovitost s největším přínosem pro rozvoj aplikovaného výzkumu, které získal Ústav fyzikální biologie Nové Hrady. „Již nyní je jasné, že pokud chceme uspět v mezinárodní konkurenci, bude nezbytné vytvářet zázemí pro kvalitní a technologicky vyspělé investice. Podpora tohoto typu nemovitostí je jedním z hlavních směrů, kterých se chceme do budoucna držet, pomáhat nám v tom budou i strukturální fondy,“ uvedl ve svém projevu během slavnostního večera Tomáš Hruda, generální ředitel agentury CzechInvest.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí