zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Bruntálští ochránci přírody mají web o ekologických projektech

24.10.2006
Obecné
Bruntálští ochránci přírody mají web o ekologických projektech

BRUNTÁL - Bruntálské Centrum osvěty pro životní prostředí (COŽP) spustilo zcela novou verzi svých internetových stránek, které by měly občany města i odborníky informovat o ekologických projektech a záměrech radnice i místních organizací. Změnu struktury i designu stránek financovala soukromá firma, město za ni nezaplatilo ani korunu, řekl mluvčí bruntálské radnice Jiří Ondrášek.

Informace o ochraně přírody a ekologická výchova a osvěta neměly v Bruntále velkou tradici, lidem často chyběly informace ohledně životního prostředí. Proto město před třemi lety pověřilo COŽP koordinací ekologických aktivit. "Vyspělá internetová prezentace nám umožní ještě rozšířit naši činnost a poskytovat aktuálnější informace," upřesnil pracovník COŽP Josef Mojžíš.

Internetové stránky využijí pracovníci COŽP také při budování poradenského a informačního středisek ekologické výchovy. "Bruntál je v tomto projektu jedním z partnerských měst Moravskoslezského kraje, který městu přispěl na budování středisek téměř milionem korun z evropských dotací," dodal Ondrášek.

Stránky na adrese www.cozp.cz mapují hlavní aktivity COŽP pro veřejnost, představují koncepci ekologické výchovy v Bruntále i Moravskoslezském kraji a nabízejí také odkazy na další zajímavé internetové stránky o přírodě.

Hlavním cílem COŽP je oživení mezilidských vztahů a pomoc místním občanským sdružením a spolkům, které se svou činností podílí na ochraně a tvorbě životního prostředí a krajiny. Dalším úkolem centra je přiblížit lidem jejich práva a povinnosti ve vztahu k životnímu prostředí, seznámit je s legislativou a informovat o aktivitách města. Centrum se zaměřuje také na problematiku třídění odpadů a péče o veřejnou zeleň.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
3
11. 2020
3-6.11.2020 - Veletrh, výstava
Rimini
INISOFT s.r.o.
10
11. 2020
10.11.2020 - Seminář, školení
Praha, ČVUT
CHEMELEONI s.r.o.
11
11. 2020
11-12.11.2020 - Seminář, školení
Konferenční místnost hotelu A-SPORT
INISOFT s.r.o.
11
11. 2020
11.11.2020 - Seminář, školení
Brno, Aps s.r.o.
24
11. 2020
24.11.2020 - Seminář, školení
Sál Tribun - hotel Tristar
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí