zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Škola má na dosah prestižní ocenění

25.10.2006
Obecné
Škola má na dosah prestižní ocenění
Zlín - O prestižní ocenění Ekoškola se uchází Základní škola Nová cesta ve Štípě. Když ho získá, bude první vzdělávací institucí s tímto titulem na Zlínsku.
"Naše škola se zaměřuje na ekologickou výchovu už čtyři roky. S projektem Ekoškola jsme začali koketovat letos v únoru. S dětmi jsme vytvořili plán, jak školu více ekologizovat," uvedl učitel Lubomír Klátil s tím, že minulý týden už nic nebránilo tomu oficiální žádost o titul poslat. "Brzy ve škole proběhne audit, a pokud bude vše v pořádku, dozvíme se, kdy ocenění získáme," dodal Klátil.
V rámci programu Ekoškola chce ZŠ ve Štípě například pořídit drtičku odpadu do školní kuchyně nebo bezdotykové splachovače na WC. Už nyní se učitelé i žáci snaží nikde zbytečně nesvítit, neplýtvat vodou a nepřetápět místnosti. Ve třídách se třídí odpad. Žáci používají i sešity z recyklovaného papíru. K ekologické výchově žáků slouží ekostanice, jezírko s obojživelníky nebo nově zbudovaná ekoučebna.
V České republice je prozatím patnáct Ekoškol. Ocenění jim uděluje prostřednictvím pražského sdružení Tereza mezinárodní Nadace pro environmentální výchovu (FEE). Titul má platnost dva roky.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
BUREAU VERITAS CZECH REPUBLIC, spol. s r.o.
7
2. 2018
7-8.2.2018 - Seminář, školení
Praha
BUREAU VERITAS CZECH REPUBLIC, spol. s r.o.
18
4. 2018
18-19.4.2018 - Seminář, školení
Praha
25
4. 2018
25.4.2018 - Přednáška, diskuse
Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí