zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Divadlo podpoří myšlenku třídění odpadů

01.11.2006
Odpady
Divadlo podpoří myšlenku třídění odpadů

Od listopadu se pro vybrané školy a školky Plzeňského kraje uskuteční série speciálních divadelních představení zaměřených na podporu myšlenky třídění odpadů. Tato divadelní představení – pohádky - jsou koncipované, tak aby napomohly u dětí vytvořit správný postoj ke třídění odpadů, aby si děti uvědomily důležitost třídění a aby si tuto myšlenku odnesly do svého praktického života. Za tímto účelem nastudovalo Karlovarské hudební divadlo pohádky, ve kterých je tento prvek nenásilnou formou zakomponován do scénáře představení. Karlovarské hudební divadlo se už několik let věnuje pohádkám s ekologickou tématikou.

Pro letošní rok a doufám i nadcházející roky byla navázána spolupráce, která doplní informační a osvětovou kampaň na podporu třídění odpadů v Plzeňském kraji. Série pohádek pro mateřské a základní školy završí letošní ročník této kampaně. V příloze Vám zasíláme rozpis jednotlivých představení tak jak o ně jednotlivá školská zařízení projevila zájem.

Jedná se v tomto směru o pilotní projekt, který dle našich informací nebyl nikde v republice vyzkoušen a Plzeňský kraj, spolu s Karlovarským krajem, se tak stávají prvními, kde se dětská divadelní představení s tématikou třídění odpadů uskuteční.

Budeme velmi rádi, když se některého divadelního představení zúčastníte, sami zhodnotíte přínos tohoto projektu pro dětskou populaci a pochopitelně budete informovat veřejnost o této dle našeho názoru velmi prospěšné věci.

http://www.regionplzen.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí