zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Reakce ministra životního prostředí Petra Jana Kalaše na včerejší akci Greenpeace

07.11.2006
Ovzduší
Reakce ministra životního prostředí Petra Jana Kalaše na včerejší akci Greenpeace

„Nejsem přítelem tohoto typu akcí, protože jsem přesvědčen, že jsme nastartovali proces, který umožní dialog v poněkud kultivovanějším prostředí. Jsem přesvědčen, že se jedná o  závažnou problematiku, která by neměla podléhat politickým vlivům. Do celého procesu, který považuji za ryze odbornou záležitost, proto v tuto chvíli aktivně nevstupuji.

Informoval jsem dnes zástupce Greenpeace o tom, že vznikla pracovní skupina, která prověří transparentnost a reálnost  předložených dat. Na základě její práce je možno – pokud se objeví nové, relevantní argumenty – přistoupit k případným úpravám návrhu alokačního plánu.  Členy pracovní skupiny budou samozřejmě i zástupci ekologických organizací a průmyslu.

Vysvětlil jsem, že je potřeba brát v úvahu nejrůznější faktory – například průmyslovou tradici českého hospodářství. Především je potřeba motivovat průmysl ke zvyšování energetické účinnosti, úsporám energií a investicím do nových, čistých technologií,“ zdůraznil na setkání se zástupcem Greenpeace Janem Rovenským ministr životního prostředí Petr Jan Kalaš.

Po ukončení měsíční veřejné debaty a zapracování relevantních připomínek bude návrh národního alokačního plánu pro léta 2008 – 2012 předložen ke schválení vládě a poté odeslán ke schválení  Evropské komisi. 

Návrh národního alokačního plánu je k dispozici na:

http://www.env.cz/__C1256D3D006B1934.nsf/$pid/MZPZSFHJPLT0

www.env.cz

Tiskovou zprávu ze dne 31.10.2006 ke zveřejnění návrhu alokačního plánu najdete na www.env.cz,  rubrika Tiskové zprávy
Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí