zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

ZOO Ohrada otevřela nové ekovýchovné středisko

23.11.2006
Příroda
ZOO Ohrada otevřela nové ekovýchovné středisko

Déšť včera přivítal zhruba dvě stovky lidí, kteří se přišli podívat poprvé do nového střediska ekologické výchovy v ZOO Ohrada v Hluboké nad Vltavou. Středisko, které slavnostně otevřeli společně ředitel ZOO Vladimír Pokorný a hejtman Jihočeského kraje Jan Zahradník, vzniklo díky podpoře Státního fondu životního prostředí a Jihočeského kraje.

 

Slavnostního dne se v hlubocké ZOO, která je majetkem Jihočeského kraje, zúčastnila řada hostí – zástupci dalších zoologických zahrad (Hodonín, Jihlava, Liberec, Olomouc či Plzeň), zástupci Ministerstva životního prostředí, poslanec a ředitel Podkrušnohorského zooparku v Chomutově Přemysl Rabas či senátoři Tomáš Jirsa a Jiří Pospíšil.

 

Ekovýchovné středisko má k dispozici přednáškové i výstavní prostory, je vytápěné tepelným čerpadlem a k zajímavostem patří i jeho zelená střecha, která bude od jara příštího roku posázená netřesky a rozchodníky. Na netřesky už vyhlásila před časem ZOO veřejnou sbírku, v níž se jí dodnes sešlo již takřka 30 000 rostlinek. Ze svých zahrad dnes přispěli dalšími přírůstky i hejtman Zahradník a krajský radní František Štangl. Stavba střediska stála celkem 21,5 milionu korun. Polovinu prostředků zajistil Státní fond životního prostředí, 7,5 milionu přispěl Jihočeský kraj a zbylé cca 3 miliony zajistila ZOO Ohrada z vlastních zdrojů.

 

Středisko začne sloužit pro pořádání nejrůznějších veřejných akcí. Již dnes ZOO nabízí celou sadu kurzů, určených především pro děti – o ohrožené vydře říční, která je v jižních Čechách doma, o ptácích, o ochraně ohrožených druhů před vybíjením a ilegálním obchodem či o zajímavostech života v půdě. Podrobnosti o kurzech i o budoucích akcích v novém středisku najdou zájemci na www stránkách zoologické zahrady na adrese www.zoo-ohrada.cz.
Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
BUREAU VERITAS CZECH REPUBLIC, spol. s r.o.
17
1. 2018
17-18.1.2018 - Seminář, školení
Praha
18
1. 2018
18.1.2018 - Konference
Praha
19
1. 2018
19-21.1.2018 - Seminář, školení
Praha 6
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí