zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Studenti se budou ptát na odpady

03.12.2006
Odpady
Studenti se budou ptát na odpady

Jižní Čechy - Do celostátní studentské soutěže "Odpad jako surovina", kterou v tomto školním roce organizuje sdružení Arnika se přihlásilo z jižních Čech devět družstev.

"Soutěž jsme rozdělili do tří částí - tří příběhů, které jsou vzájemně provázané: Město, Škola a Domov," uvedl Milan Návoj, koordinátor projektu.

"Každá část obsahuje úkoly povinné i dobrovolné. Účelem soutěže je podpořit třídění odpadu na školách a ve městech a zvýšit zájem studentů i ostatní veřejnosti o ekologicky šetrné výrobky a služby," dodal Návoj.

V celé republice se do soutěže, kterou zaštiťuje ministerstvo životního prostředí, zapojí 64 škol a její slavnostní vyhodnocení je naplánováno na duben

příštího roku. Studenti budou například porovnávat, jak si jejich město vede ve srovnání s ostatními městy, čeká je získávání odpovědí mezi občany na otázky veřejné zeleně nebo budou sami vymýšlet reklamní kampaň na ekologicky šetrné výrobky.

Nejvíce jihočeských účastníků dodal Tábor - celkem tři družstva z Gymnázia Pierra de Coubertina.

Další přihlášky přišly z Milevska, Volyně, Strakonic, Českých Velenic a Českých Budějovic.

Jediné družstvo ze základní školy mezi přihlášenými je ze ZŠ Povážská ze Strakonic, ostatní jihočeské přihlášky přišly všechny ze středních škol.

Vítěze čeká například týdenní pobyt v Národním parku Šumava.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí