zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ekologové v příštím roce zkontrolují další provozy

06.12.2006
EIA
Ekologové v příštím roce zkontrolují další provozy

Lovosice - Do areálu bývalého cukrovaru přichází nový investor, významná korejská firma KOS WIRE LTD, výrobce nerezového pružinového drátu. Vytvoří zde v budoucnu až 90 pracovních míst.

Vzhledem k tomu, že výrobce postaví svoje tovární haly poblíž obytné zóny, informovali zástupci korejské společnosti lovosické zastupitele o způsobu ochrany životního prostředí.

"Naše výrobní haly budou proti hluku zabezpečeny tak, abychom požadované limity dodrželi," potvrdil Gyeong Hyeon Do, generální ředitel KOS WIRE LTD v Lovosicích. "Odpad z výroby budeme předávat společnostem nakládajícím s odpady. Do odpadních vod a ovzduší se nedostanou kyanidy, fenoly, rtuť, měď, komplex chromu, arzen, kadmium ani hexachrom," uvedl Do.

Už tento měsíc bude firma na základě předloženého podnikatelského záměru žádat o vydání povolení EIA, tedy posouzení vlivů na životní prostředí, v lednu pak chce požádat o vydání územního rozhodnutí.

Výrobu v počátečním objemu 300 tun nerezového pružinového drátu měsíčně plánuje zahájit v listopadu příštího roku. V roce 2013 to bude 1000 tun měsíčně.

"Vzhledem k množství výroby, která je zde navržena, očekáváme vyšší dopravní zátěž, jež s sebou přináší zvýšenou hlučnost a prašnost," uvedla Dana Tschakertová, vedoucí odboru životního prostředí Městského úřadu v Lovosicích.

"V tuto chvíli nemohu celou situaci hodnotit. K tomu dojde až po předložení dokumentace, na jejímž základě vydáme rozhodnutí," vysvětluje Dana Tschakertová.

Odbor životního prostředí v Lovosicích se tak bude vyjadřovat k provozu korejské firmy poté, kdy obdrží oznámení v rozsahu dokumentace od odboru životního prostředí a zemědělství Krajského úřadu v Ústí nad Labem.

"Kontroly na ochranu životního prostředí budeme v areálu bývalého cukrovaru provádět už v příštím roce," říká Dana Tschakertová.

Zkušební provoz by zde měla zahájit americká firma Flexfill, která bude produkovat na tři stovky druhů chemických výrobků pro údržbu, úpravu a čištění vody, čistící prostředky, odmašťovadla a další výrobky spotřebitelské chemie.

"Bude nás proto zajímat, jakým způsobem zde budou zachyceny zapáchající látky či odvětrávání provozů, včetně hluku," dodala.

Jana Michálková
Litoměřický deník

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí