zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ministr Kalaš: Spolupracujme v prevenci nezákonného nakládání s odpady

12.12.2006
Odpady
Ministr Kalaš: Spolupracujme v prevenci nezákonného nakládání s odpady

Dnes proběhla na Ministerstvu životního prostředí schůzka pracovní skupiny, složená z pracovníků MŽP, ČIŽP, Celní správy a Policie ČR spolu se zástupci krajských úřadů. Diskusi o možnostech zajištění společné kontroly problematických lokalit a tzv. „brownfield zón“ [1] inicioval ministr životního prostředí Petr J. Kalaš. „Vyzvali jsme kolegy z resortů a zástupce krajských úřadů ke společnému jednání. Chceme se domluvit na spolupráci a připravit plán akcí, které by vedly k účinným kontrolám na místech, kde může dojít k nezákonnému nakládání s odpady“, konstatoval ministr.

Účastníci pracovní skupiny se dohodli na dalším postupu. V roli koordinátora bude ČIŽP, spolupracující především se zástupci krajských úřadů. Ty za pomoci obcí vytipují problematické lokality. Koncem ledna 2007 by mohly začít vznikat v jednotlivých krajích skupiny, které pro kontrolu míst možného nezákonného nakládání s odpady využijí všechny mechanismy, nabízené českou legislativou.

Další informace:

Legislativa –stránky MŽP:

http://www.env.cz/__c1256e7000424ac6.nsf/Categories?OpenView&Start=1&Count=30&Collapse=3#3

Odpady – stránky MŽP: http://www.env.cz/AIS/web.nsf/pages/odpady

Poznámky:

[1] Brownfields jsou opuštěná, prázdná, průmyslově nebo komerčně nevyužitá území, která byla již v minulosti využívána, ale jejichž rozvoj nebo přestavba jsou komplikované.

Zdroj: Odpady

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí