zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nissan plánuje vlastní hybridní automobily

13.12.2006
Obecné
Nissan plánuje vlastní hybridní automobily
Druhá největší japonská automobilka Nissan Motor hodlá uvést na trh vlastní hybridní vozy a další modely šetrné k životnímu prostředí. Oznámila to včera firma. Nová iniciativa s názvem Zelený program Nissan 2010 zaměřená na snižování emisí má automobilku zbavit nálepky opozdilce v ekologických technologiích.
Hybridní automobily kombinují různé druhy pohonu, nejčastěji benzínový a elektrický, což snižuje spotřebu pohonných hmot.
Nissan zatím na rozdíl od hlavních domácích konkurentů - automobilek Toyota Motor a Honda Motor - žádný hybridní vůz nenabízí. Firma hodlá uvést automobil s vlastní hybridní technologií na domácí a americký trh ve finančním roce, jenž začne v dubnu 2010. V příštím roce plánuje zahájit v USA prodej sedanu Altima s hybridní technologií získanou prostřednictvím licence od Toyoty.
Generální ředitel Nissanu Carlos Ghosn je známý svým chladným postojem k současným hybridním technologiím. Ty jsou podle něho pro spotřebitele příliš drahé a automobilkám přinášejí pouze nízké nebo dokonce žádné zisky, připomíná agentura Reuters.
Nissan hodlá vyvinout také benzínový automobil se spotřebou tří litrů na 100 kilometrů, a to zlepšením klasického spalovacího motoru. "Všechny tyto investice jsou nezbytné k zajištění střednědobého a dlouhodobého růstu," prohlásil provozní ředitel Nissanu Tošijuki Šiga.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí