zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V ČR vznikla "Železniční platforma"

18.12.2006
Obecné
V ČR vznikla  Železniční platforma
Lídři železniční dopravy a služeb s ní souvisejících a železničního průmyslu podepsali Memorandum k založení "Železniční platformy", která bude sloužit zájmům českého železničního sektoru jako celku, i zájmům jeho jednotlivých členů. Důvodem založení platformy jsou také požadavky EU na své členy, aby reformovaly železniční sektor. Železnice v Evropě prochází zásadní restrukturalizací, v rámci které již proběhly i některé reformy v ČR. Činnost platformy na tyto reformy naváže a zajistí při provádění dalších kroků jejich koordinaci. Zároveň platforma umožní sjednotit systém řízení železničního sektoru, který jako odvětví s velkým ekonomickým a sociálním potenciálem potřebuje jednotnou vizi týkající se jeho dalšího vývoje. Platforma má stimulovat konkurenceschopnost železničního odvětví, jeho nákladovou efektivitu a výkonnost. Bude mít také vliv na růst ekonomiky, společnost a životní prostředí.

K založení platformy sdělila výkonná ředitelka ACRI, jednoho ze zakládajících členů, Ing. Marie Vopálenská: "Cílem je vytvořit železniční širokospektrální, reprezentativní organizaci, která podpoří klima spolupráce nejen mezi subjekty železničního sektoru, ale zajistí spolupráci i v širším měřítku, s jeho podílníky, např. zákazníky. Platforma bude otevřena i dalším subjektům, které projeví o činnost ve sdružení zájem." Předseda předsednictva ACRI Tomáš Ignačák dále doplnil: "Jeden ze základních cílů strategie ACRI je všeobecná podpora železnice jako důležitého a perspektivního dopravního systému. Již v historii průmyslové podniky a první železniční společnosti úzce spolupracovaly a spolupodílely se na vzniku a dalším vývoji železničního dopravního systému. Proto ACRI podporuje myšlenky a cíle v integraci všech zainteresovaných oborů a podniků z oblasti železnice"

Memorandum podepsaly kromě ACRI i společnosti České dráhy, SŽDC, Nordisk Transport Rail, OKD Doprava, a.s., KPM Consult, Viamont, Centrum dopravního výzkumu a ČVUT Praha.
Zdroj: Technik

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí