zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vodárna v Ludkovicích obnovila provoz

14.12.2006
Voda
Vodárna v Ludkovicích obnovila provoz

LUDKOVICE - Po šestileté odstávce obnovila svůj provoz úpravna vody pod přehradou v Ludkovicích. Společnost Vodovody a kanalizace Zlín instalovala do úpravny z konce šedesátých let moderní technologii a obnovila pravidelné dodávky přibližně deseti vteřinových litrů vody do vodovodní sítě v Ludkovicích, Luhačovicích, Hřivínově Újezdě, Velkém Ořechově, Doubravách, Kaňovicích, Biskupicích a Polichně. Maximální výkon této úpravny může dosáhnout až 25 vteřinových litrů.

V letech, kdy byla ludkovická úpravna vody odstavena, dostávaly obce v jejím obvodu pitnou vodu z přehrady Stanovnice a úpravny v Karolince na Vsetínsku. "V roce 2005 se však ukázalo, že rekonstrukce ludkovické úpravny bude nutná,” konstatoval provozně technický ředitel společnosti Zlínská vodárenská, která vodárnu provozuje, Miroslav Marčík. Důvodem jsou nepředvídané havarijní situace a potřeba mít k dispozici více nezávislých zdrojů.

Náklady na rekonstrukci úpravny vody přesáhly 36 milionů korun. Rekonstrukce trvala od března 2005 do dubna 2006, kolaudační rozhodnutí bylo vydáno letos v srpnu. Zkušební provoz bude trvat do poloviny roku 2007.

Rekonstruovaná úpravna vody Ludkovice využívá nejmodernějších metod při čištění vody. Byla zde zavedena ozonizace, což umožňuje snížit na minimum dávkováni chlóru. Samozřejmostí je také vysoká míra automatizace provozu s možností přenosu informací do řídicího centra Zlínské vodárenské ve Zlíně.

http://zlin.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
30
8. 2017
30.8-2.9.2017 - Veletrh, výstava
Německo
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí