zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Krumlově nyní musí třídit odpad ručně

21.12.2006
Odpady
V Krumlově nyní musí třídit odpad ručně

V Českém Krumlově shořela dotřiďovací linka separovaného odpadu a Služby města třídí odpad ručně. Budou to muset zřejmě vydržet minimálně do března příštího roku.
„Požár, který 21. listopadu zatím z nezjištěných příčin zachvátil separační halu, zcela zničil dotřiďovací linku separovaného odpadu. Vzhledem k tomu, že ještě nemáme zprávu hasičů, která je nutná pro posouzení statika, není ještě škoda přesně vyčíslená,“ vysvětlil Josef Pešl, ředitel Služeb města Český Krumlov, které zařízení provozují. Podle něho se však už nyní škoda odhaduje na osm miliónů korun. „Doufáme, že třídička znovu pojede od března popřípadě dubna příštího roku. Ze shořelé linky je totiž použitelná jen kovová konstrukce. Nová na zakázku bude stát kolem 4,5 miliónu korun,“ konstatoval Pešl.
Mluvčí radnice Jana Zuziaková upozornila, že i přes těžkosti, které požár způsobil, dělá město vše pro to, aby separace odpadu pokračovala a obyvatelé mohou odpad třídit dál. „Separace odpadu pokračuje v provizorních podmínkách. Papír je ručně dočišťován na zpevněných plochách vedle haly a prodáván jako směs. Plast se ručně dočišťuje na staré skládce, kde se třídí na bílé a barevné PET lahve a na tvrdý plast a dále drtí na drobné části,“ poznamenala Zuziaková. Zmínila, že město má odběratele i na fólie a sklo končí na staré skládce.
„Český Krumlov patří v třídění mezi nejzodpovědnější města v Jihočeském kraji. Žádáme obyvatele, aby si při třídění odpadu nyní počínali ještě pozorněji, protože špatně saparovaný odpad snižuje výtěžek z prodeje a navíc zvyšuje daleko více nároky na zaměstnance Služeb města, kteří ho ručně přebírají,“ podotkla Zuziaková.
Dodala, že v tomto týdnu začnou pracovníci Služeb města Český Krumlov čistit zdi separační haly od sazí a dalších nečistot. Dojde také na demontáž nepoužitelné třídicí linky.

Pavel Orholz

Zdroj: Právo

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí