zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Lidé z Jihlavy, Třebíče a Slaviček se mohou dozvědět, v jakém prostředí žijí

08.01.2007
Obecné
Lidé z Jihlavy, Třebíče a Slaviček se mohou dozvědět, v jakém prostředí žijí


JIHLAVA, TŘEBÍČ, SLAVIČKY – Sdružení Arnika dnes zveřejnilo miniročenky životního prostředí pro tři lokality na Vysočině. Konkrétně se jedná o Jihlavu, Třebíč a obec Slavičky. Z každé zprávy se lidé mohou dozvědět řadu zajímavých informací o kvalitě ovzduší, řek a půdy v okolí jejich bydliště, ale i to kdo tyto složky nejvíce znečišťuje.

Jihlava a Třebíč mají problémy především s plněním imisních limitů pro prach. Na jeho emisích se v obou městech podílí významně doprava a domácnosti. Jihlavu sužují zejména emise z Kronospanu.

Slavičky jsou malá obec u Třebíče, na jejímž území leží havarovaná skládka Pozďátky. „V miniročence se lidé seznámí s tím, jaký je dopad této skládky na okolí. Tyto informace až doposud byly těžko přístupné a takto ucelený přehled na stránkách většiny měst i obcí chybí,“ vysvětlil smysl miniročenek Milan Havel z Arniky.

Vedle analýzy a interpretace integrovaného registru znečišťování jsou miniročenky dalším krokem, kterým chce Arnika přiblížit informace o kvalitě životního prostředí široké veřejnosti. „Miniročenky Arniky čerpají informace například z měření a studií Českého hydrometeorologického ústavu a z dalších zdrojů. Nabízí tak ucelený pohled na kvalitu životního prostředí v daných oblastech, který registr znečišťování nemůže nabídnout. Zatímco z registru se lidé dozvědí, která firma je největším znečišťovatelem, v miniročence Arniky najdou informace o tom, jak tom jejich obec s životním prostředím je,“ uvedl mluvčí Arniky Marek Jehlička.

Chceme tímto krokem více přiblížit problematiku ochrany životního prostředí lidem

Miniročenky lidé najdou na internetových stránkách kampaně Arniky „Budoucnost bez jedů“: bezjedu.arnika.org. Jejich součástí je i manuál, kde lze jaké informace najít.

Na webu si mohou uživatelé prohlédnout také výstavu „Budoucnost bez jedů“, kterou Arnika nabízí školám a obcím. Informace, které mohou lidé najít v miniročenkách, výstava popisuje v širších souvislostech.

Tisková zpráva sdružení Arnika

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
27
7. 2017
27.7.2017 - Seminář, školení
Olomouc, ibis Olomouc Centre
ASIO, spol.s r.o.
28
7. 2017
28.7.2017 - Ostatní akce
od 09:30 do cca 11:00, na YouTube
7
8. 2017
7-11.8.2017 - Tábor, výlet, pobytová akce
Zahrada lesní MŠ Šárynka, Praha 6
14
8. 2017
14-18.8.2017 - Tábor, výlet, pobytová akce
Zahrada lesní MŠ Šárynka, Praha 6
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí