zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Budějovice chtějí obnovit vodovodní a kanalizační síť

09.01.2007
Voda
Budějovice chtějí obnovit vodovodní a kanalizační síť

České Budějovice by se chtěly co nejdříve razantně pustit do obnovy zastaralé vodovodní a kanalizační sítě. Právu to potvrdil náměstek primátora František Jelen (ODS).
S modernizací a další výstavbou vodohospodářské infrastruktury, zahrnující mj. úpravny vod, odkanalizování či vybudování kanalizačních řadů, počítá sice i jihočeský projekt Čistá Vltava, který už v roce 2004 připravil Jihočeský vodárenský svaz a oslovil více než desítku obcí. Bohužel jeho realizace zatím vázne.
„Výsledkem bylo zpracování a podání žádosti o dotaci z Fondu soudržnosti EU. Na rozhodnutí Evropské komise se ale stále marně čeká a České Budějovice proto vážně zvažují možnost jít vlastní cestou. Proto jsme původní projekt zúžili pouze na jihočeskou metropoli,“ konstatoval Jelen s tím, že budějovická verze počítá s dostavbou kanalizace v lokalitách Nové Roudné, Haklovy Dvory a Nové Hodějovice a rekonstrukcí kanalizace tam, kde je velmi špatný její technický stav, to znamená na Pražském předměstí, v Havlíčkově kolonii, Suchém Vrbném i dalších místech jihočeské metropole.
„Pro tento záměr se samozřejmě snažíme získat potřebné finanční prostředky v objemu kolem 700 miliónů korun. Pokud se to podaří a projekt obnovy najde potřebnou podporu, trvala by pak jeho realizace čtyři roky,“ zdůraznil náměstek.


Vladimír Vácha

Zdroj: Právo

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
ABF
8
2. 2018
8-10.2.2018 - Veletrh, výstava
Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí