zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pozor na falešné pracovníky energetiky

10.01.2007
Energie
Pozor na falešné pracovníky energetiky

BENÁTKY NAD JIZEROU: Pětaosmdesátiletou ženu okradli v sobotu dopoledne zloději přímo v jejím bytě. Na okno domu v Benátkách nad Jizerou, Soumarově ulici zaklepala v devět hodin ráno asi padesátiletá žena, která se vydávala za pracovnici odečítající stav plynoměru. Důvěřivá důchodkyně, která se hůře pohybuje, jí podala oknem klíče a pozvala ženu do bytu. Ta po chvíli přišla a předložila starší paní k podpisu nějaké listiny.

Následoval již tradiční scénář. Falešná pracovnice plynárenské společnosti uvedla, že má pro důchodkyni přeplatek za plyn, ale že potřebuje rozměnit pěti tisícovou bankovku. Důvěřivá žena odešla pro tři tisíce korun, za které od podvodnice obdržela pěti tisícovou bankovku. Tu odložila na stůl. Po bytě se tou dobou pohybovala i druhá asi pětatřicetiletá žena, která pro změnu uváděla, že zapisuje elektrospotřebiče.

Důchodkyně pohybující se za pomoci chodítka však ženám nestačila. Zlodějky proběhly byt, sebraly nejen „svou“ pěti tisícovou bankovku, ale z místa, kde měla důchodkyně uložené úspory, jí vzaly dalších pět tisíc korun. Během okamžiku z domu utekly. Důvěřivost stála důchodkyni celkem osm tisíc korun.

Policie opět varuje zejména starší a osaměle žijící občany, aby do svých bytů nevpouštěli cizí osoby. K popisu pachatelek se podařilo zjistit zhruba následující popis. První žena ve věku 45-50 let, vysoká asi 165 cm, brýle a světlé vlasy. Oblečena do tmavých kalhot, tmavé bundy s kapucí, pod kterou měla nasazenou čepici s kšiltem.Druhá žena byla zřejmě romské národnosti, ve věku kolem třiceti let, vysoká 175 cm, hubená. Měla delší rovné černé vlasy, tmavé oči. Oblečena byla do dlouhé bílé sukně, tříčtvrtečního tmavého plátěného kabátu.

Zdroj: Policie ČR Autor: Ladislav Mareš

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí