zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Banky prozkoumají ekologicky šetrné investice

10.01.2007
Obecné
Banky prozkoumají ekologicky šetrné investice

Banky, vědci a ekologické iniciativy chtějí ve společné studii navrhnout přesměrování kapitálových investic do projektů, jež tolik nepodléhají...

...změnám klimatu, respektive je pomáhají zmírňovat. V pondělí to uvedli organizátoři studie.

Iniciativa vzešlá z londýnského finančního sektoru představuje zatím poslední případ, kdy velké společnosti zkoumají hrozby a možnosti, jež přinášejí klimatické změny s tím, jak stoupá objem emisí skleníkových plynů a svět má za sebou dekádu rekordních teplot.

"Investice nyní zřetelně reagují na hrozby spojené se změnami klimatu," řekl Jan-Peter Onstwedder, ředitel projektu nazvaného Londýnská dohoda.

"Doufáme, že Londýnská dohoda poskytne investorům nástroje k tomu, aby... dosáhli cílů jak ohledně omezování emisí oxidů uhlíku, tak tvorby zisku," dodal Onstwedder, bývalý šéf divize rizik u BP .

Projekt, jejž sponzorují City of London Corporation a BP, si klade za cíl získat kolem 10 investičních bank, aby se ukázalo, jak mohou investoři nejen chránit své finance, ale též těžit z klimatických změn. Nabízejí se například investice do biopaliv.

Do inciativy se dosud zapojily Morgan Stanley , Bank Sarasin , Société Générale , HSBC , Credit Suisse a CanaccordAdams.

Organizátoři a stoupenci včetně investičních poradců Z/Yen Group očekávají, že šesti- až sedmiměsíční výzkumný projekt spustí v březnu.

www.finance.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí