zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Martin Bursík převzal od Petra Kalaše ministerstvo životního prostředí

10.01.2007
Obecné
Martin Bursík převzal od Petra Kalaše ministerstvo životního prostředí

Do funkce místopředsedy vlády a ministra životního prostředí dnes v 11:00 jmenoval prezident republiky Václav Klaus Martina Bursíka. Po ustavujícím zasedání vlády jej do úřadu oficiálně uvedl premiér Mirek Topolánek. Na ministerstvu očekával svého nástupce dosavadní ministr životního prostředí Petr Jan Kalaš.

 

„Doktora Bursíka považuji za skvělého odborníka a kvalitního člověka. Myslím, že vše, co jsem na ministerstvu započal, bude u Martina Bursíka v dobrých rukou,“ řekl Petr Jan Kalaš. „Já jsem velmi rád, že resort přebírám právě od pana ministra Kalaše. Jeho práce si velice vážím. Za krátkou dobu, kterou měl k dispozici, za ním zůstaly konkrétní výsledky, pomohl výrazně emancipovat roli ministerstva a rozběhl dobře spolupráci s ostatními resorty. Rád na jeho práci navážu,“ reagoval nastupující ministr Bursík.

 

Martin Bursík se narodil 12. srpna 1959 v Praze. V roce 1984 vystudoval ochranu životního prostředí na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Od počátku se angažoval v Občanském fóru, po jeho rozdělení byl členem a později též místopředsedou Občanského hnutí.

 

V letech 1994 až 1998 byl předsedou výboru pro ochranu životního prostředí Zastupitelstva hl. m. Prahy se specializací na odpadové hospodářství a dopravu. V roce 1998 byl ministrem životního prostředí ve vládě Josefa Tošovského.

 

Po parlamentních volbách v roce 1998 pracoval až do roku 2005 jako konzultant v oblasti energetiky a ochrany životního prostředí a ředitel konzultační kanceláře Ecoconsulting s.r.o (energetika a životní prostředí). Od září 2005 je předsedou Strany zelených. V červnu 2006 byl za tuto stranu zvolen poslancem Parlamentu ČR. Je místopředsedou organizačního výboru a členem výboru pro životní prostředí. V letech 2002 až 2005 byl externím poradcem ministra životního prostředí Libora Ambrozka pro oblast energetiky a životního prostředí.
Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí