zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nový ročník Školy pro udržitelný život vyhlášen

16.01.2007
Obecné
Nový ročník Školy pro udržitelný život vyhlášen

Společný grantový a asistenční program Nadace Partnerství a Střediska ekologické výchovy a etiky Rýchory – SEVER.


Poslání programu

Posláním programu je vzdělávání v oblasti udržitelného rozvoje a zapojení veřejnosti do konkrétních akcí směřujících ke zlepšení životního prostředí.

Pro koho je program určený

  

Do programu se mohou přihlásit všechny školy v Královehradeckém, pardubické a ve výchdní části Středočeského kraje. Postupně se počítá s rozšířením do dalších regionů

Pomáháme školám a jejich partnerům započít a rozvíjet procesy udržitelného rozvoje obce - péči o životní prostředí, stimulaci udržitelného způsobu života, občanské společnosti, mezisektorové spolupráce, účasti občanů ve věcech veřejných a vytváření dlouhodobého partnerství, které přinese měřitelné výsledky pro celou komunitu a vytvoří podmínky pro vznik a realizaci místní Agendy 21.

Zároveň tím škola orientuje výuku na potřeby skutečného života a do školního vzdělávacího programu přirozeným způsobem zahrnuje rozvoj kompetencí potřebných pro řešení problémů současného světa. Program „Škola pro udržitelný život“ tak poskytuje jak žákům, tak všem, kteří pracují na místní úrovni, potřebné základní znalosti a dovednosti.

http://www.nadacepartnerstvi.cz/skola_pro_udrzitelny_zivot

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí