zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nové knihy - Přírodní klenoty České republiky

22.01.2007
Příroda
Nové knihy - Přírodní klenoty České republiky
Každá z 26 kapitol je věnována jinému přírodnímu fenoménu typickému nebo naopak jedinečnému pro území České republiky

Zatímco kulturně historické či architektonické klenoty území Čech, Moravy a Slezska jsou již představeny v řadě výpravných publikací, naše přírodní klenoty, stejně hodnotné a významné i z mezinárodního hlediska, zůstávají zpravidla na stránkách úzce specializované vědecké literatury.

Proto se autoři této knihy – přírodovědci z univerzit, Akademie věd ČŘ, státní ochrany přírody a jiných institucí – rozhodli sepsat dílo zaměřené výhradně na nejcennější a zároveň pro širokou veřejnost přitažlivé prvky živé i neživé přírody a na různé typy krajin.

Každá z 26 kapitol je věnována jinému přírodnímu fenoménu typickému nebo naopak jedinečnému pro území České republiky, a to s uvedením konkrétních míst výskytu.

Jde o dílo vědecko-popularizační, jehož originalita spočívá ve výběru faktů a ve způsobu zpracování nejnovějších přírodovědných poznatků.

Publikace zaujme nejen přiměřeně zvídavou veřejnost, která je v současné době velmi mobilní a ráda poznává stále vzdálenější oblasti republiky, ale určitě poslouží i učitelům, vlastivědným pracovníkům, pěším turistům, ochráncům přírody a v neposlední řadě i mnoha jednostranně vzdělaným přírodovědcům.

2006, 1. vydání, formát 235 x 280 mm, 318 stran, celobarevná, vázaná, barevný přebal

Vydavatelství: Academia

Knihu si můžete koupit zde.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí