zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Čím topit aneb obnovitelné zdroje energi

30.01.2007
Energie
Čím topit aneb obnovitelné zdroje energi

Potřebuje naše republika obnovitelné zdroje energie? Vyplatí se vůbec stavět u nás větrné elektrárny? Jaké podmínky musí a mají být dodrženy při jejich výstavbě? Přijďte si poslechnout ve čtvrtek 8. února v 19 hodin názor Martina Mikesky, zástupce Hnutí DUHA, patrně nejvlivnější české neziskové organizace zabývající se otázkami životního prostředí. Přednáška se koná v Centru ekologické výchovy Pálava, Náměstí 32, Mikulov.

Podle Hnutí Duha vypouští Česká republika nejvíce oxidu uhličitého v přepočtu na jednoho obyvatele ze všech členských a přistupujících zemí Evropské unie. Oxid uhličitý je hlavní příčinou globálních změn klimatu, jeho největším zdrojem je energetika. Vědci varují, že znečištění způsobí častější a silnější povodně, vlny sucha a vedra či vichřice.

Takzvané obnovitelné zdroje energie, jako jsou např. větrné a malé vodní elektrárny, pomohou exhalace snížit. Zároveň po nich nezůstávají tuny radioaktivních odpadů ani krajina převrácená naruby povrchovými doly – a také přinášejí ekonomickou příležitost pro venkov i pro český průmysl a nová pracovní místa.

Toto povídání je součástí jarního cyklu přednášek tématicky zaměřených na úspory energie v domácnosti, obnovitelné zdroje energie a ekologické stavitelství. Přednášky tohoto cyklu byly podpořeny z Evropských sociálních fondů z Operačního programu rozvoje lidských zdrojů a jsou zdarma. Těšíme se na Vás.

Dagmar Chytilová

Centrum ekologické výchovy Pálava Mikulov

519 513 399, 775 740 222, e-mail:cev@palava.cz
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí