zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krajinu pod Pálavou zkrášlí nový rybník

30.01.2007
Voda
Příroda
Krajinu pod Pálavou zkrášlí nový rybník
Milovice - Zaposlouchat se v létě do kuňkání žab, pozorovat vodní ptáky či procházet se nově vysazenou alejí. To vše nabídne lidem z Milovic i turistům nový rybník a přilehlé dvě tůně. Do jejich vybudování se milovická radnice pustila poté, co získala peníze z Evropské unie.
" Při výjezdu z obce jsme měli rybník, který byl v šedesátých letech vybudován jako závlahová nádrž. Od té doby se pomalu ale jistě zanášel. Proto jsme se pustili do jeho odbahnění," vysvětlovala starostka Věra Antošová. Na podzim odborná firma vyřezala náletové dřeviny, vytěžila bahno z rybníka a připravila terén pro dvě nové tůňky a vybudování stavidla.
" V březnu budeme pokračovat. Čeká nás ještě opevnění břehů, oprava hráze a vybudování nového výpustného objektu. Pak už přijde na řadu sázení stromů a keřů na březích rybníka a v jeho okolí," dodala starostka.
Na projektu úzce spolupracují se Správou chráněné krajinné oblasti Pálava v Mikulově. Milovice leží totiž téměř v srdci Pálavy a v naturovém území pro ochranu ptáků. Rozpočet obce však toto dílo hodně nezatíží. Kromě toho, že osmdesát procent nákladů uhradí z evropských peněz, dalších deset procent zaplatí Státní fond životního prostředí. Na obec zbude zbývajících deset procent.

Zdroj: Břeclavský deník
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí