zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zdeněk Bakala se zbavil maďarské elektrárny

07.02.2007
Obecné
Zdeněk Bakala se zbavil maďarské elektrárny
Investiční skupina RPG, jejímž spoluvlastníkem je finančník Zdeněk Bakala, prodala svůj 85procentní podíl v maďarské energetické společnosti Pannonpower Holding.
Novým majitelem se stala Dalkia Energia, maďarská dceřiná společnost francouzské firmy Dalkia. Cena nebyla zveřejněna.
Dalkia Energia v rámci transakce vykoupila také zbývajících 14,9 procenta akcií Pannonpoweru od menšinových akcionářů. Ani cena této transakce nebyla zveřejněna.
Skupina Pannonpower Holding je tvořena především elektrárenským komplexem v jihomaďarské Pécsi s kapacitou 190 megawattů elektrické energie. Prodej energetické společnosti se uskutečnil poté, co skončila její rozsáhlá restrukturalizace. Loni po obnově a přechodu od uhelného provozu ke spalování biomasy a zemního plynu vykázala dříve ztrátová elektrárna Pécs zisk 85 milionů dolarů.
RPG je soukromým investičním holdingem, který se zaměřuje na oblasti těžby uhlí, výroby energie, dopravy a nemovitostí v regionu střední a východní Evropy. Vlastní ho skupina mezinárodních institucionálních a soukromých investorů v čele s Bakalou. Významným podílníkem RPG je londýnský fond přímých investic Crossroads.
Skupina RPG zahrnuje společnost New World Resources, která je stoprocentním vlastníkem černouhelné těžební společnosti OKD, železničního přepravce OKD Doprava a firmy DPB, jež se specializuje na distribuci metanu.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
BUREAU VERITAS CZECH REPUBLIC, spol. s r.o.
17
1. 2018
17-18.1.2018 - Seminář, školení
Praha
18
1. 2018
18.1.2018 - Konference
Praha
19
1. 2018
19-21.1.2018 - Seminář, školení
Praha 6
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí