zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Děti Země podporují Klatovany ve snaze zabránit výstavbě obřího nákupního centra

12.02.2007
EIA
Děti Země podporují Klatovany ve snaze zabránit výstavbě obřího nákupního centra

Nový hypermarket na místě bývalé Škodovky v Klatovech přinese řadu problémů

Děti Země se rozhodly podpořit řadu obyvatel Klatov i některé jejich zastupitele ve snaze zabránit výstavbě obřího nákupního centra v Klatovech na místě bývalého areálu Škoda. Důvodem jsou především problémy týkající se nárůstu automobilové dopravy a hluku.

Podle údajů investora způsobí výstavba dvou hypermarketů nárůst dopravy o 1.700 vozidel denně. “Tento údaj považujeme za značně podhodnocený. Například chystané hypermarkety v Plzni v ulici U Prazdroje, což je velikostí i charakterem téměř identický projekt, mají denně přilákat téměř 6.000 aut,” uvádí Martin Hyťha z Dětí Země. To by mohlo znamenat nárůst dopravy na Domažlické ulici v Klatovech až o 50% oproti současnému stavu.

Dalším velkým problémem připravovaného záměru je hluk. Podle hlukové studie předložené investorem u některých okolních obytných domů překračuje hluk z dopravy už nyní zákonné limity, přičemž po otevření nákupního centra by se měla úroveň hluku ještě zvýšit.

“Obavy obyvatel Klatov o zhoršení životního prostředí považujeme za opodstatněné a jsme připraveni je v jejich aktivitách podpořit,” uzavírá Hyťha. Děti Země zatím pomohly místním několika konzultacemi a účastí na středečním pracovním jednání městského zastupitelstva.

Kontakty:
Martin Hyťha, Děti Země: 377 240 772, 606 104 784

Dokumentace záměru:
http://www.ceu.cz/eia/is/info.asp?kodAkce=PLK490

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí