zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Poradny Sítě center pasivního domu přivítají první návštěvníky

19.02.2007
Obecné
Energie
Poradny Sítě center pasivního domu přivítají první návštěvníky
Uvažujete o stavbě nebo rekonstrukci domu? Už nechcete platit vysoké účty za topení? Zajímají vás současné trendy ve stavebnictví?

Brno – Centrum pasivního domu 22. února v Brně slavnostně otevírá jedno z devíti poradenských míst v České republice, kde mohou zájemci o pasivní domy získat informace o  energeticky šetrném způsobu stavění a bydlení. Projekt Síť center pasivního domu je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

„V budovách se spotřebovává 50% světové spotřeby energií. Jde tedy o klíčového producenta skleníkových plynů. A právě toto je hlavní důvod, proč má smysl hledat, jak dělat věci jinak“, říká akad. arch. Aleš Brotánek. Jak? Přijďte se informovat do poradny Sítě center pasivního domu na Údolní ulici 33 v Brně.

Nová poradna je zájemcům o pasivní stavění k dispozici od února 2007, a to každé pondělí a středu odpoledne od 13 do 17 h. Ve stejnou dobu je možné si zavolat na informační linku 511 111 810 nebo k dotazu využít elektronickou poštu. „Z lidí za námi nejvíce chodí ti, kteří plánují stavbu nebo rekonstrukci vlastního domu, ale také oborníci – architekti, projektanti, energetičtí auditoři, pedagogové či studenti,“ dodává Jan Bárta, ředitel Centra pasivního domu.

„Cílem zřízení poradny je reakce na rostoucí zájem o pasivní domy. Proto chceme šířit povědomí, informace a zkušenosti o pasivních domech a propagovat ekologické stavění mezi potenciálními investory,“ říká autor projektu Jan Bárta. Dále dodává: „Poskytované poradenství bude pro všechny zájemce zdarma a ve všech zapojených krajích budou probíhat i tématické semináře.“

Nová poradna je součástí projektu Síť center pasivního domu, do kterého je zapojeno 13 partnerů z celé republiky včetně Jihomoravského kraje. V rámci projektu vznikne v 8 krajích 9 poradenských center [3], která se budou věnovat jako vůbec první svého druhu v ČR problematice úspor energií ve stavebnictví s cíleným zaměřením na pasivní domy.

Další informace:
Jan Bárta, ředitel

Centrum pasivního domu

Tel.: 732 121 651

Email: jan.barta@pasivnidomy.cz

www.pasivnidomy.cz
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí