zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Areál v Libčanech koupil muž, který tam navezl odpad

27.02.2007
Odpady
Areál v Libčanech koupil muž, který tam navezl odpad

Areál v Libčanech na Hradecku, ze kterého byl ve čtvrtek odvezen poslední nebezpečný odpad, koupil přímo z vazby Václav Etlík, jenž tam původně všechny chemikálie navezl. Uvedla to dnes televize Nova. Obyvatele obce tato zpráva pobouřila.

Starosta Libčan Jiří Polák řekl, že budou monitorována všechna auta, která budou do areálu jezdit. Lidé mají totiž strach, že by se v areálu časem mohly objevit další chemické látky, uvedla televize.

Posledních přibližně 15 tun nebezpečných chemikálií specialisté odvezli do spaloven ve čtvrtek. Po zásahu policie loni v dubnu bylo z areálu odvezeno 600 tun toxických látek, nyní ve skladu zůstávají již jen odpady neškodné pro okolí.

Likvidace nelegálního skladu chemikálií stála přes 30 milionů korun, většinu z potřebných peněz uvolnil stát. Na likvidaci chemikálií se finančně podílely také Královéhradecký kraj, hradecká radnice a obec Libčany.

V souvislosti s případem policie zadržela čtyři muže propojené se společností SNOG HK, které obvinila z přechovávání nebezpečných látek. Česká inspekce životního prostředí uložila firmě SNOG HK za skladování jedovatých chemikálií pokutu deset milionů korun. Firma loni v červenci skončila v konkurzu.

Nebezpečné chemikálie ve druhé polovině loňského června odhalila policie a inspektoři životního prostředí také v bývalém průmyslovém areálu ve Chvaleticích na Pardubicku.

 

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí