zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Oscary dle Ala Gorea: dozelena

28.02.2007
Obecné
Oscary dle Ala Gorea: dozelena
Bylo to trochu legrační. Uprostřed hollywoodského lesku, načančaných toalet od předních módních návrhářů (nejvíc jich prý na červený koberec letos "dodali" Italové Valentino a Giorgio Armani), pěveckých výstupů Céline Dionové a plačtivých děkovných proslovů (pouhých 45 vteřin na osobu) se na ceremoniálu zničehonic zjevil hřmotný Al Gore, někdejší neúspěšný kandidát na amerického prezidenta.

"Chraňme planetu, chraňme klima, chraňme přírodu celé Země, je to naše morální povinnost!" hřímal Gore do publika podobně nepatřičně jako před dvěma týdny na hudebních cenách Grammy. Politicko-ekologická agitka ale na filmové akademiky evidentně zapůsobila.

Goreův dokumentární film natočený podle jeho knihy An Inconvenient Truth - Nepříjemná pravda, získal Oscara pro nejlepší celovečerní dokument (i přesto, že spíš než o plnokrevný film jde o sérii záběrů na Goreovy přednášky o ekologii). A co víc, patřičně angažovaný ústřední song tohoto dokumentu I Need to Wake Up (Musím se probudit) v podání Melissy Etheridgeové v kategorii nejlepší původní píseň dokonce vypálil rybník favorizovánému muzikálu Dreamgirls.

Al Gore tak vystoupal na pódium dvakrát. "Chcete k tomu globálnímu opteplování ještě něco dodat?" pokoušel někdejšího demokratického viceprezidenta herec Leonardo DiCaprio. "Samozřejmě, Leo," odvětil rozšafně Gore. Ještě, že mu na to zbývalo jen těch 45 sekund.
Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí